WAGABUNDA O NAS

PERŁA MAZUR – tak nazywane są Mikołajki – malowniczo położone miasteczko otoczone lasami Puszczy Piskiej oraz jeziorami - Tałty i Mikołajskie. Niespotykane gdzie indziej krajobrazy, dzika przyroda, bogactwo ryb i zwierzyny leśnej, nieskażone środowisko, rezerwaty przyrody, unikalny klimat, jedyne w swoim rodzaju żeglarskie imprezy kulturalne zachwycają każdego bez wyjątku.

W takich przepięknych okolicznościach znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Wagabunda – miejsce jedyne w swoim rodzaju - wymarzona przystań dla wszystkich obieżyświatów oraz miłośników podróżowania.

Nasz obiekt powstał na przełomie 1947/1948 roku i był drugim takim w Polsce. Pierwsi Goście zjeżdżali do nas, gdy na świecie rozpoczynała się złota era rock and rolla, Coco Chanel projektowała swoją słynną pikowaną torebkę, do kin wchodziła „Deszczowa piosenka”, z fabryki wyjeżdżał pierwszy volkswagen Transporter wdzięcznie nazywany „ogórkiem”, a na polskich ulicach pojawili się bikiniarze, kobiety pokochały baleriny, zaś na szosach królowały samochody marki Warszawa. I chociaż w Polsce nie zawsze były to łatwe czasy, nie brakowało im też uroku i tradycji, które warto pielęgnować.

Właśnie wtedy nastała moda na wypoczynek blisko natury: pod namiotem, w przyczepie i w drewnianych domkach. Kraina Tysiąca Jezior podbiła serca marzycieli, artystów, miłośników piękna i spokoju.

Zabieramy naszych Gości w podróż do fascynujących czasów pełnych zabawy, wspólnych godzin spędzonych przy ognisku lub grillu, pozytywnych emocji i prostoty. Poczujecie Państwo atmosferę dawnych Mazur.

W naszym trzygwiazdkowym ośrodku oferujemy różnorodne domki campingowe z łazienkami. Dziesięć z nich jest utrzymanych w prawdziwym klimacie retro i tworzy oddzielną, unikalną aleję. Zostały one gruntownie odremontowane i poddane renowacji.Mimo że pochodzą z przełomu lat 50, cieszą się dzisiaj niezwykłym powodzeniem. Udało nam się zachować klimat minionych lat i odzyskać wiele z oryginalnych elementów wyposażenia.

Na naszych Gości czeka również pole namiotowe oraz stanowiska dla caravaningu z zapleczem sanitarnym i gastronomicznym. Na terenie obiektu nasi Goście znajdą jadalnię z domowymi posiłkami, a także bar, który serwuje m.in dania ze świeżych ryb z okolicznych jezior.

Centrum miasta oddalone jest jedynie o ok. 10 min. spacerem promenadą nabrzeżną, z której rozpościerają się niezapomniane widoki malowniczych zakątków żeglarskiej stolicy Polski. Po drodze plaża miejska.

Przez wiele lat doskonaliliśmy sztukę podejmowania Gości i doświadczenie to pozwoliło nam wypracować własny styl z jego unikalnymi szczegółami oferującymi rodzinną i szczodrą gościnę dzięki czemu WAGABUNDA to wielokrotny laureat prestiżowego konkursu „Mister Camping” organizowanego przez Polską Federację Campingu i Caravaningu na najlepszy taki obiekt w kraju. Otrzymaliśmy jako jedni z pierwszych certyfikat „Produkt Warmii i Mazur” przyznawany za świadczenie usług na najwyższym poziomie. Należymy do Polskiej Izby Turystycznej.

Zapraszamy na prawdziwy relaks z dawnych lat, do epoki, kiedy mieliśmy wrażenie, że czas nieco wolniej płynie, ale we współczesnej atmosferze i ze współczesnymi udogodnieniami.

Ośrodek jest czynny sezonowo: od 1 maja do 30 września.